top of page
SEKCJA ODTWÓRSTWA HISTORYCZNEGO
I POPULARYZACJI HISTORII
KIEROWNIK

Kacper Gęsior - student 3 roku w IH UW. W kręgu jego zainteresowań badawczych znajduje się przede wszystkim historia lotnictwa, zwłaszcza w okresie I wojny światowej. Interesuje  się  ponadto  dziejami Stanów Zjednoczonych  i  Hiszpanii w XIX i XX wieku. Aktywny rekonstruktor, współzałożyciel i dowódca GRH The Old Breed (Marines podczas II wś na Pacyfiku) oraz odtwórca sylwetek żołnierzy hiszpańskiej wojny domowej i Armii Rosyjskiej podczas Wielkiej Wojny.

697 989 616

DZIAŁALNOŚĆ

Sekcja funkcjonuje na dwóch powiązanych ze sobą płaszczyznach. Powstała z połączenia w styczniu 2019 r. istniejących od początku 2018 r. sekcji popularyzacji historii i odtwórstwa historycznego. Zrzesza rekonstruktorów studiujących na Uniwersytecie Warszawskim. Do jej celów należy przede wszystkim wspieranie poprzez obecność odtwórców i ich grup rekonstrukcyjnych różnego rodzaju wydarzeń popularyzatorskich organizowanych przez SKMBH, jak np. pikniku historycznego wieńczącego Akcję "Lato z Historią". Oprócz tego odbywają się spotkania poświęcone technicznym i prawnym kwestiom odtwórstwa historycznego.

Z drugiej strony zajmuje się przygotowywaniem wszelkiego rodzaju wydarzeń popularyzatorskich organizowanych przez SKMBH. Wśród takich wydarzeń można wymienić m.in. warsztaty historycznych gier planszowych, pokazy filmów historycznych, turnieje szachowe oraz organizację wykładów popularnonaukowych, w tym przede wszystkim cyklu "Lato z Historią" oraz towarzyszącego mu pikniku historycznego. 

AKTUALNOŚCI

Jak założyć własne muzeum? wykład Pawła Zaniewskiego

January 10, 2018

Sekcja Odtwórstwa Historycznego SKMBH zaprasza wszystkich serdecznie na wykład "Jak założyć własne muzeum?", który wygłosi Paweł Zaniewski, Prezes Stowarzyszenia Polskich Muzealników Prywatnych.
Widzimy się w sali A (2 piętro IH UW) o godz. 18:30 w najbliższy czwartek (11 stycznia)!

Please reload

BYLI KIEROWNICY SEKCJI

PRO MEMORIA

Michał Rastaszański (2018 - jako sekcji popuaryzacji), Wojciech Jarosławski (2018 - jako sekcji odtwórstwa)

bottom of page